Komentowana treść: Games TOP10 za czerwiec
[#1] Re: Games TOP10 za czerwiec
No nareszcie, "Civilization Uber Alles" :) Trzeba będzie jeszcze "popracować" nad wymikami bo UFO jest zdecydowanie za nisko :)
[#2] Re: Games TOP10 za czerwiec
Civ 1 ma klimat - chyba najlepszy z wszystkich odsłon. Grywam ostatnio w Civ IV i jest ładna, dopracowana, ale to nie to. No i nie można rozbudowywać pałacu :) W tym głosowaniu 9 pkt ode mnie dostaje.
[#3] Re: Games TOP10 za czerwiec
O, news o mnie :)
IMHO Cywilizacja to najlepsza gra w historii, na kazda platforme :)
[#4] Re: Games TOP10 za czerwiec

@uran, post #3

dokładnie tak samo myślę - Civ rulez :)
[#5] Re: Games TOP10 za czerwiec

@wali7, post #4

Civilization jest dopiero na czwartym miejscu listy wszech czasów ze stratą ponad 1000 punktów do The Settlers. Ciężko to będzie odrobić.
[#6] Re: Games TOP10 za czerwiec

@mailman, post #5

I trzymam kciuki aby została na tym miejscu ;)
[#7] Re: Games TOP10 za czerwiec

@Baron Althaar, post #2

Grywam ostatnio w Civ IV i jest ładna, dopracowana, ale to nie to.

Na samą myśl że to wymaga 1024MB RAM wszystko mnie w środku skręca ;)
[#8] Re: Games TOP10 za czerwiec

@alpine, post #7

eee tam, przesadzasz ;) . Swoja drogą czwórka najbardziej nawiązuje do jedynki, podobne intro, podobna muzyka, klimacik też fajny...skopali troche wymagania, ale generalnie da się grać. Chociaż moim zdaniem najlepsza była Civilizacja II, z tymi filmikami i zabójczą radą doradców, zawsze mnie bawiło jak się między sobą kłócili :D
[#9] Re: Games TOP10 za czerwiec
Jak dla mnie Civ to wspaniała gra. Rozpoczynałem rozgrywkę już wiele razy, a mimo to nie potrafię znudzić się tym programem. Zawsze chętnie do niego powracam. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek powstały na Amigę.
[#10] Re: Games TOP10 za czerwiec

@alpine, post #7

Mój fumfel gra w to na Celeronie 1000, 384 mb sdramow i fx5200 :P
[#11] Re: Games TOP10 za czerwiec

@Malin, post #10

Ano ja też sobie pogrywam czasem. Przeszedłem wszystkie poziomy poza imperatorem. Kiedyś robiłem polską (prawie w 100%, łącznie z fontami) wersję, ale ostatnio ni cholery nie mam czasu... :(
[#12] Re: Games TOP10 za czerwiec

@Malin, post #10

Wrażenia zapewne takie same jak SDL.shit`y na classicu
[#13] Re: Games TOP10 za czerwiec

@alpine, post #12

Najmniejszy świat i slideshow przy scrollowaniu mapy
[#14] Re: Games TOP10 za czerwiec

@alpine, post #7

Wymaga 512MB - pomogło Ci to jakoś? :)
Civ4 jest moim zdaniem kiepska (bez względu na wymagania).
[#15] Re: Games TOP10 za czerwiec

@Mario, post #14

O nie! Kiepska nie jest. Przez sieć gra się bardzo fajnie (i długo), grafika jest ładna, wymagania mnie (jeszcze) nie ruszają, ale Civ1 była lepsza: była rewelacyjna - trudna, dopracowana i wysoce grywalna. Nie do pobicia jak dla mnie!

Chyba każda seria gier ma swój najlepszy tytuł, którego poziom (mimo nieraz słabej oprawy) przewyższa pozycje nowsze. Vide: Heroes3. No, aż żal dupę ściska, że ten tytuł jest nieobecny na Amidze

Ostatnia edycja: 10.07.06 22:12:19
[#16] Re: Games TOP10 za czerwiec

@Baron Althaar, post #15

No ale na Amidze można pograć w herosów 3 na linuksie ppc.
[#17] Re: Games TOP10 za czerwiec

@alpine, post #7

Na samą myśl że to wymaga 1024MB RAM wszystko mnie w środku skręca

Kostki 1GB dzisiaj niemal za darmo rozdają w sklepach. :) Każdy kto częściej używa peceta na pewno ma min. 1GB. Przy obecnych cenach bez sensu jest męczyć się z mniejszą ilością.
[#18] Re: Games TOP10 za czerwiec
Eh, Frontier, ile ja przy tym przysiedzialem! Genialna gra. Jedyna w swoim rodzaju. Od Frontiera nigdy juz nie bylo czegos takiego.
[#19] Re: Games TOP10 za czerwiec
Civilization jest OK, no ale stopniowe spowolnienie działania jakie jest w tej grze wraz ze wzrostem liczby miast, etc. jest troche wkurzające. Długo trzeba czekać na zakończenie dokonywania obliczeń, nawet jak mam 040/40Mhz... Poza tym w grze dobrze jest mieć dużo osadników by budować drogi, irygacje, etc. To troche nudne (tak, wiem, w kolejnych wersjach i klonach tej gry już jest automatyczny osadnik/inżynier) się robi. Dlatego przyjemniej jest pograć dłużej chocby w Civilization II, no ale różne mogą być opinie.

Swoją drogą to ciekaw jestem czy komuś jeszcze przytrafiło się w Civilization (w jedynce) coś takiego, że jedno państwo zostało podzielone na dwa (dwie cywilizacje z jednej) po zajęciu przez nas stolicy tego pańśtwa? Długo w tę grę grałem i tylko raz mi się coś takiego zdarzyło, nawet nie wiem z czego to wynikało i jak to ewentualnie powtórzyć...
[#20] Re: Games TOP10 za czerwiec

@grxmrx, post #19

Swoją drogą to ciekaw jestem czy komuś jeszcze przytrafiło się w Civilization (w jedynce) coś takiego, że jedno państwo zostało podzielone na dwa (dwie cywilizacje z jednej) po zajęciu przez nas stolicy tego pańśtwa?

Tak się zdaża tylko wtedy kiedy zaatakujesz państwo, które jest silniejsze od Ciebie i stoi na znacznie wyższym poziomie technologicznym. Wtedy podbój stolicy oznacza rozłam kulturowy w państwie :D

Dodane:

Chciałem jeszcze dopissać, że z amigową cywilizacją I jest problem...natury technicznej. Ta gra strasznie spowalnia jak odpalimy ją na kickstarcie innym niż 1.3. Na A1200 + fast, ta gra potrafi działać kilkukrotnie wolniej niż na A500 1 MB Ram ks 1.3 .

Pozatym poziomy tudności inne niż Chieftan, to zwykłe oszustwo komputera, przeciwnik wcale nie jest "mądrzejszy". Po prostu nam wydłużono czas dokonania odkrycia, a komputer ma znacznie skrócony, taktyka gry komputera pozostaje niezmieniona - czyli, jedno miasto, w mieście jakiś budynek, potem jednostka wojskowa, settlers, znowu jakiś budynek... itd .

Ostatnia edycja: 12.07.06 11:22:57
[#21] Re: Games TOP10 za czerwiec

@Olo, post #20

Ja jeszcze dodam, ze czasem komputer wręcz informuje o tym, że mamy do czynienia z bardzo bogatą i dużą cywilizacją, i w momencie zajęcia stolicy możemy spowodować wojnę domową i rozłam cywilizacji na 2.
Mnie sie za to zdarzyło, ale tylko raz, że obce miasto dobrowolnie oddało się w moje władanie. Ja go nawet nie widziałem, po prostu nagle komputer wyświetlił komunikat, że w związku z doskonałym rządzeniem obce miasto przechodzi na moją stronę. I potem zobaczyłem swoje "nowe" miasto otoczone ze wszystkich stron ciemnością
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem